Cava COL.LECCIÓ Extra Brut

  • Kolor: Białe
  • Pochodzenie: Katalonia
  • Szczep: 30% Chardonnay, 40% Xarel·lo and 30% Parellada
  • Zawartość alkoholu: 11,5%
  • Ciśnienie w butelce: 5.2 atm

Kolor: blado złoty z odcieniami turkusu.
Bąbelki: bardzo drobne i delikatne, małe perełki, które stale rosną, tworząc idealną kompozycję, zwieńczone kremową pianką na wierzchu kieliszka.
Aromat: podczas długiego dojrzewania w butelce, wino nabyło palonych tonów, które są odczuwalne na początku, a następnie przechodzą stopniowo w nuty owocowe przypominające owoce brzoskwini.

Smak: jego złożoność i równowagę, można poczućna jego drodze przez podniebienie. Miękki, delikatny, kremowy, ukazujący jego elegancję i pełnię. Wyczuć można smak świeżych i kandyzowanych owoców głównie marakui. Finisz jest długi i elegancki. Można w nim wyczuć palony posmak i dyskretny dotyk przypraw.

Cava COL.LECCIÓ Extra Brut to doskonały aperitif. Można się nim delektować o każdej porze jako dodatkiem do pikantnych ciast nadziewanych serem lub anchois, kanapki z kawioru, wędzonego łososia lub foie gras. Wino stanowi dobry dodatek do wyszukanych dań, których podstawę tworzą białe ryby, bażanty, strusie i czerwone mięso. Idealne do deserów na bazie gorzkiej czekolady, lekko słodkich tart czy sufletów. Jest to idealne zwieńczenie każdego posiłku.

Ręczny zbiór winogron.

Lomitowana produkcja: 6000 numerowanych butelek

Temperatura serwowania: 5ºC – 8 ° C.